Καλώς ήρθατε Anonymous

Έρωτας, Σεξ και ΣχέσειςΚαριέρα - ΕργασίαΟι Φίλοι μου Και ΕγώΟικογενειακές καταστάσειςΕγώ & ο εαυτός μουΥγεία & ΨυχολογίαΟμορφιά & FitnessΠαιχνίδιαΣυνταγές Κατάλογος Μελών

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 12]

Δημοσίευση  στό Τρι 30 Oct 2007 - 11:53Link στο 1

Οταν αγχωνεστε σας βγαινει ως ψυχοσωματικος πονος?Σας "χτυπαει" καπου?
Εμενα γμτ μου στο εντερο κι οπουδηποτε αλλου βρει βαραει το καταραμενο κωλο αγχος!

Αγχωθηκα πολυ σημερα στη σχολη, μη με επιλεξει ο καθηγητης να παρουσιασω την εργασια μου κι ειμαι χαλια Shocked.Ποναει το εντερο μου,με χτυπαει πισω στη μεση κι η μεση μου φερνει πονο στα ποδιαMad Mad

Αυτο το αγχος θα μας φαει γμτ και δεν εχω βρει τροπο ακομα να το καταπολεμω εγκαιρωςRolling Eyes

(Μηπως το θεμα παει σε αλλη ενοτητα?scratch)

Δημοσίευση  στό Τρι 30 Oct 2007 - 11:58Link στο 2

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
lana7

Δόλωμα
Καλό μου τζοαννάκι τα ίδια χάλια κι εγώ...μόνο που εμένα με βαράει στο στομάχι,μου το ταράζει μιλάμε. Ε παθαίνω και καμιά δύσπνοια,ένα πλάκωμα στο στήθος τέτοια πράγματα!
Τρόπο αντιμετώπισης δεν έχω βρει...
Α επίσης από το άγχος έχω και αυπνίες,με πιάνει υπερένταση όταν ξαπλώνω και αντίο ύπνε.

Δημοσίευση  στό Τρι 30 Oct 2007 - 12:06Link στο 3

Α καλα κι η διαταραχη υπνου ειναι κλασικη περιπτωση βλαβης!!

Σε ενα μαθημα που εδινα μια μερα (πρεπει να το εχω ξανα πει) πηγα να λιποθυμησω την ωρα της εξετασης επειδη ειχα πααααρα πολυ αγχος.

Και γενικα σε καθε εξεταστικη απ'το αγχος με πιανει φαγουρα.Ξυνομαι και στον υπνο μου.Μια φορα κι ολας ειχα κανει μια μεγαλη πληγη εν ωρα νανι, που αργησε να κλεισει.Αυτο που με βοηθησε ηταν ενα atarax.Ηταν η εσχατη λυση εναντια της φαγουρας.

Δημοσίευση  στό Τρι 30 Oct 2007 - 12:09Link στο 4

lana7

Δόλωμα
Φαγούρα ε?Δεν το έχω αυτό αν κ με πιάνει μια μανία κ πειράζω μαλλιά και σπυράκια.
Καλά σε εξεταστική το στομάχι τινάζεται στον αέρα και ακόμα περισσότερο σε παρουσιάσεις!Θα ξεχάσω εγώ όταν έδινα εξετάσεις για γλώσσες ή Πανελλήνιες?Απαπαπα.Μάτι δεν έκλεινα όλη νύχτα κ το στομάχι χάλια.
Κ το τσιγάρο πάει σύννεφο σε στιγμές άγχους να συμπληρώσω,ενώ γενικά δεν καπνίζω πολύ.

Δημοσίευση  στό Τρι 30 Oct 2007 - 12:33Link στο 5

NEKRH

Διεύθυνση
apo agxos allo tipota.an kai meta apo kapoia pragmata pou perasa exetias tou prospathw na ta pairnw ola pio xalara kai eimai kalitera.
me epiane stomaxi,tash gia emeto,zalada,taxipalmies.to miso to agxos.
exw mathei kai pairnw kapoies anases pou me hremoun pantws..

Δημοσίευση  στό Τρι 30 Oct 2007 - 12:34Link στο 6

lana7 έγραψε:Καλό μου τζοαννάκι τα ίδια χάλια κι εγώ...μόνο που εμένα με βαράει στο στομάχι,μου το ταράζει μιλάμε. Ε παθαίνω και καμιά δύσπνοια,ένα πλάκωμα στο στήθος τέτοια πράγματα!
Τρόπο αντιμετώπισης δεν έχω βρει...
Α επίσης από το άγχος έχω και αυπνίες,με πιάνει υπερένταση όταν ξαπλώνω και αντίο ύπνε.

Σα να το εχω γραψει εγω!
Στομαχι-κοιλια...αφορητος πονος και ταση για λιποθυμια δε το συζητω.
Ξαφνικα ζαλιζομαι υπερβολικα, νιωθω ενα κομπο στο λαιμο και στο στηθος με συνεπεια να μην αναπνεω σωστα,χλωμιαζω και ειμαι ετοιμη να πεσω!!!!!
Οσο για τις αυπνιες δε το συζητω....και συνδιασμος με πακεεεεετα τσιγαρα.
Ουφ!τι μου θυμισατε!
Κοριτσακια ας μην αγχωνομαστε τοσο πολυ..κριμα ειναι θα κανουμε κ ρυτιδες τζαμπα! Sad

H8 is the one for me

Δημοσίευση  στό Τρι 30 Oct 2007 - 12:37Link στο 7

lana7

Δόλωμα
Ρυτίδες????Δε θελωωωωωωωωωωωω. Sad
Πάντως δεν ξέρω αν είναι στο χέρι μας να μην αγχωνόμαστε...δεν πάει με κουμπί.Σίγουρα μπορούμε να το περιορίσουμε.Πώς ομωςςςςςςςς?

Δημοσίευση  στό Τρι 30 Oct 2007 - 12:39Link στο 8

ΝΕΚΡΗ πες μας για αυτες τις ανασες που ανεφερες Razz

H8 is the one for me

Δημοσίευση  στό Τρι 30 Oct 2007 - 12:42Link στο 9

NEKRH

Διεύθυνση
den einai kati idiaitero..
perneis arga kai vatheia anasa apo th mith.otan eispneis koitas na fouskwnei h koilia sou kai oxi to sterno sou.meta ekpneeis arga..kai epanalamvaneis.oxi viastikes anapnoes giati tha zalistite xeirotera.
kai genika mones sas prepei na vreite tropo na hremeite ton eafto sas.na peita ok tha shkwthw tha parousiasw kai?einai ena tetarto apo thn zwh mou mono.tha perasei.
kai egw agxwnomai me tis parousiaseis poliiiiiiiiiiii,apla me thetikes skepseis to meiwnw..

Δημοσίευση  στό Τρι 30 Oct 2007 - 12:49Link στο 10

Δικιο εχεις σε αυτο με τις συγκεκριμενες ανασες...βοηθανε να χαλαρωσεις..καθενας λιγο πολυ μπορει να ηρεμησει τον εαυτο του.
Εγω συνηθως καθομαι σε μια καρεκλα (ΟΠΩΑΔΗΠΟΤΕ) γιατι συνηθως αγχωνομαι στη δουλεια, ενω τρεχω πανικοβλητη πανω κατω γυρω στις 6 παρα 50 δευτερολεπτα να προλαβω ρεπορταζ που πρεπει να ειναι ετοιμα για το δελτιο των 6...ουφ θεε μου κ μονο που το θυμηθηκα αγχωθηκα!
Καθομαι που λετε....λεω ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΕΙΜΑΙ ΗΡΕΜΗΗΗΗΗΗΗΗΗ (φωναζοντας απο μεσα μου παντα, χαχαχαχα) και δεν ακουω τιποτα κ κανεναν..
Ε δε θα πεθανουμε κιολας.
Αυτο με τις παρουσιασεις παντως στο Πανεπιστημιο μου ειχε κανει μεγαλη ζημια...σε σημειο να τρεμω και να μη μπορω να μιλησω επειδη χτυπουσαν τα δοντια μου Razz

H8 is the one for me

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 12]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης